A OnePlus One lesz az, hacsak nem előz be egy másik kínai csoda. A OnePlus márka első készüléke, a OnePlus One papíron szinte mindent tud, amit a nagyok, miközben olyan árcédulát ígérnek hozzá, hogy le sem merjük írni, talán a poszt végén, esetleg.
A tavalyi év egyik titkos befutója, a szintén kínai Oppo kiugrott alelnöke, Peter Lau gründolta OnePlus egy rövid felvezető trollkodás után, ígéretüknek megfelelően április 23-án, Béla napján villantották is a csúcskészüléküket, ami ugyan One névre hallgat, de egy elég nagy arcra utaló becenevet is csomagoltak mellé:
"flagship killer"
Vagyis ők most tök komolyan nekimennek a HTC One M8-nak, a Samsung Galaxy S5-nek, az idei versenyből kimaradó iPhone-nak, meg úgy általában annak a klubnak, amit az aktuális csúcskészülékek alkotnak.
Nem húzzuk az időt, a specifikációk:
Egy Snapdragon 801-es processzor, melynek 4 magja 2,5GHz-en zakatol, 3GB RAM, egy a Gorilla Glass 3 védelme alatt álló 5,5"-es 1080p felbontású IPS kijelző, a Sony által szállított 13MP-es hátoldali kamera, felette 6 lencsetagból álló f/2.0 fényerejű optika, melyek így együtt 4K-s videó rögzítésére is képesek, előre mindössze egy 5MP-es megoldás jutott a JBL segítségével kifejlesztett sztereó hangszórórendszer mellé. Az akksi 3100mAh kapacitású. Ez utóbbival kapcsolatban ne legyenek túl nagy elvárásaink, ilyen belsővel ez is csak egy nap környéke lesz, de persze ne legyen igazunk. Ráadásul az akkumulátor nem cserélhető, és sajnos memóriakártyás bővítési lehetőség is kimaradt. A hátlap viszont cserélgethető lesz, mindenféle érdekes anyagból lehet venni újat, pl. fa meg kevlár. Ez így 162 grammot nyom. A magnézium-ötvözet ház legvastagoabb pontján 8,9mm vastag, a peremeknél viszont 4,6 mm-re vékonyodik. Vágni még nem lehet veled, de jó úton haladunk affelé. A telefon két változatban lesz kapható, az egyik 16, a másik pedig 64GB-os tárhellyel.
Peter Lau volt az Opponál aki felvetette, hogy az N7 csúcskészülék kapjon egy CyanogenMod verziót. Ez viszont a világ első olyan készüléke, amit kimondottan a Cyanogenmod ROM alá szántak, vagyis a 4.4.2-as Androidra épülő, a OnePlus One-ra szabott Cyanogenmod 11S-szel ez a brutál hardver a színtiszta Android élmény mellett a CM-mel járó extrákat is biztosítja - gyárilag.
Na jó, most eláruljuk. Amerikában a 16GB-os változat 299 dollárba fog kerülni(66 ezer forint), a 64GB-osért pedig 50-el többet, 349-et kell majd fizetni(77 ezer forint). Illetve Európában ez 269 és 299 eurót jelent, ami magyarul 83 és 91 ezer forint. Jó, ha lesz egyáltalán hivatalosan, nem ennyi lesz a világ leggazdagabb országában, Magyarországon, de az első körös országokban, vagyis Ausztriában, Belgiumban, Dániában, Finnországban, Franciaországban, Németországban, Hong Kongban, Olaszországban, Portugáliában, Svédországban, Tajvanon, Nagy-Britanniában és Amerikában tuti innen indul.
Jó, de akkor biztos nagyon ronda. Hát nem az:
És van még egy csavar a sztoriban. Vagy a gyártókapacitásban vannak bizonytalanságok, vagy ez valami hosszútávú hájpépítés első fázisa, nem tudjuk, de a OnePlus One-t csak meghívóval lehet megvásárolni, amit a korábbi vásárlók adhatnak tovább, persze korlátozott számban. Egyelőre erről sincs bővebb infó. A készüléket május közepétől lesznek elérhetők, addig biztosan megkezdik a meghívók kiszórását is. Ehhez érdemes szemmel tartani a márka social media csatornáit.
További nyálcsorgatáshoz ajánljuk a OnePlus saját videóját, alá pedig bedobtuk az Android Authorityét, ők már állítólag tapiztak is egy példányt.