A fejlesztők válaszolhatnak a Google Play Store-ban hagyott felhasználói kommentekre mostantól. Az eddig csak az egyes, kiemelt fejlesztők körében elérhető funkció a nevesített hozzászólások után egy újabb segítség a Google részéről, hogy a vásárlóknak egy alkalmazás letöltésénél ne a tájékozatlan vagy troll hozzászólások alapján kelljen döntést hozniuk.
Eric Schimdt Kínába is beugrott a múlt heti rossz-koreai kiruccanásáról hazafelé, ahol a Geek Park névre hallgató fejlesztői konferencián többek között az alábbi kijelentéseket tette:
- az Android az első számú mobil operációs rendszer, az iOS a második
- az állítás, hogy az Android fejlesztők nem keresnek pénzt a termékeiből, nem igaz
- a Motorola Mobility felvásárlása arra szolgált, hogy a Google hardware-ben is közvetelenebbül érdekelt legyen, meg persze a nagy kupac szabadalom is jól jött
- a Motorola vezetőség már ki is van dekorálva Google dolgozókkal, idén már terméket is látunk
- a Google intelligens otthon kutatásokat is folytat, Android alapokon
- a Google-szemüveg nyílt platformmal játszik majd
Lokalizált Google Play badge-ek érkeznek. Magyar még nincs, de lesz.
Ha van otthon egy Game Boyod elfekvőben, és utálsz az érintőképernyőn játszani, akkor így tudod a két dolog összetákolásával a orvosolni a problémáidat.
APPOK, EGYÉB
Nyilvános a Chrome bétateszt. Feltelepül a sima Chrome for Android mellé, próbálgassátok.
Dropbox frissítés érkezett. Némi hibajavítás, és fotóalbum funkció az új verzióban. Ha még nem használnád az egyik legnépszerűbb felhőszolgáltatást, itt találod az Android klienst.
Telefonok felé is kacsintgat a Chameleon. A Kickstarter-projektként indult Chameleon -- amelyről már mi is írtunk korábban -- elsődleges célja a táblagépek kezelőfelületének megreformálása volt, de most úgy néz ki, a telefonok képernyőin is rendet csinál.
Az Ubuntu demózgatott a Samsung Galaxy Nexuson. Erre a videóhoz.
SZÁMOK
Több mint 150 ezer látogatója volt az idei CES elektronikai shownak, ahol még a csapból is zöld robot folyt.
100 millió eladott Galaxy S készülék. Ebből a Galaxy SIII 40 millióért fele. A Samsung zászlóshajója ezzel már tulajdonképpen az Android zászlóshajója is.
55 EZER (!) milliamperórás hordozható akkumulátorral akár két hétre elegendő töltést is magaddal vihetsz. A patronokkal tölthető Nectar Mobile Power nem olcsó mulatság, 300 dolcsi maga a kütyü, 10 dollár bele a Nectar Power Pod patron, ennyi tehát egy töltés.